Když v bazénu klesne pH vody


Hodnota pH bazénové vody má zásadní vliv na udržení její čistoty. Je to vlastně výchozí veličina, která je směrodatná pro další postup při nasazování prostředků bazénové chemie. V ideálním případě má být pH vyvážené, tedy v optimálním středu, a každý výkyv do extrému směrem nahoru do zásaditosti nebo dolů do kyselosti by měl být vyrovnán vhodnými prostředky. Takže například pokud klesne pH do nižších hodnot, je nutné jej zvednout prostředkem pH plus chlorito.cz.

koupání v bazénu

Když je voda kyselá – jestliže zjistíte, že je voda v bazénu příliš kyselá, má nízké pH, zvýšíte hodnotu pH výše uvedeným přípravkem, ovšem je také vhodné vědět, proč se to provádí, a co taková kyselá voda způsobuje. Především je kyselejší voda obvykle měkčí, to znamená, že se v ní nachází velmi málo rozpuštěných minerálních iontů. Měkká voda se v přírodě vyskytuje častěji, a to v povrchových zdrojích vody, tedy například v potocích, v rybnících, v řekách, na pískovnách či na přehradách, ale s měkkou vodou pitnou se většinou potkáte jen v horských oblastech. Pokud tedy napouštíte bazén z vodovodního řadu například v Jeseníkách nedaleko Pradědu, bude pH vody zřejmě kyselejší.

hra v bazénu

Velmi měkká (kyselá) voda má v bazénu za následek agresivnější působení chlorových tablet na pokožku i sliznice a zároveň dokáže chlorová chemie agresivně působit na barvy plastových dílů, které tu rychleji blednou. Chlór v kyselé vodě je velmi reaktivní a může se také stát příčinou koroze různých kovových částí. Hlídat si pH vody se tedy vyplatí a platí to v obou směrech, protože ani příliš zásadité pH není vhodné pro provoz bazénu, neboť se ve vodě špatně rozpouští dezinfekční prostředky a navíc bývá voda zakalená, nejčastěji vápenitými ionty. Udržujte vodu v bazénu v optimálních hodnotách doporučovaných firmou, která vám bazén instaluje, a vyhnete se zbytečným potížím, kterých se dopouští zejména začátečníci.